Етіологія гангліона різної локалізаціі
Ганглій(гігрома) — це доброякісне кістоподібне утворення, що виникає в ділянці сухожильної піхви або суглобу. При цьому розвиток новоутворення найчастіше пов’язують з травмою або з тривалим механічним подразненням данної ділянки.
Типовою локалізацією гангліона є тильна, долонна поверхні променево-зап’ясткового суглобу, рідше ділянка колінного суглобу, стопи. Патологоанатомічно ганглій має вигляд кісти наповненою колоїдною склоподібною масою.
По структурі виділяють:
- однокамерний гангліон;
- багатокамерний гангліон.
Клінічні прояви:
- больовий синдром;
- обмеження рухів в суглобі;
- косметичні прояви.


Лікування гангліона різної локалізації
Багато фахівців до цих пір рекомендують розчавлювання гангліона. Проте зазначений спосіб є болючим і не гарантує повне вилікування. Після розчавлювання часто гангліони виникають знову, так як капсула кісти і співустя з суглобом залишаються.
З безлічі існуючих способів лікування гігром найбільш ефективним є:
- Пункційний метод: виконується пункція гангліона, видалення його вмісту з наступним введенням склерозантів(гідрокортизон, тощо)
- Оперативне видалення гангліона (гангліонектомія) – висічення кісти з її протокою, що йде в порожнину суглоба. .
В післяопераційному періоді суглоб фіксується ортезом на 3 тижні, шви знімаються на 8-12 добу; проводиться фізіотерапевтичне лікування (ультрафонофорез, магнітотерапія, теплові процедури), лікувальна фізкультура, реабілітаційне лікування.

