Ендопротезування кульшового суглобу

Покази до операції:
- перелом шийки стегнової кістки;
- деформуючий артроз кульшового суглобу;
- дисплазія кульшового суглобу
- асептичний некроз голівки стегнової кістки;
- ревматоїдний артрит;
Існує 2 види фіксації протезів кульшового суглобу
Протези з цементним типом фіксації — імплант кріпиться за допомогою медичного кісткового цементу. Найчастіше цей вид протезу застосовують для пацієнтів похилого віку. Як правило, це пацієнти старше 75-80 років, кісткова тканина яких ослаблена внаслідок остеопорозу. Протези з цементним типом фіксації дають можливість повністю навантажувати прооперовану кінцівку вже на наступний день після операції. Цей фактор важливий для літніх пацієнтів.
Протези з безцементним типом фіксації — ендопротез покритий полімером, який сприяє проростанню в нього кісткової тканини . Цей вид протезу використовуються для молодих, активних пацієнтів, кісткова тканина яких досить міцна. Недоліком безцементного типу фіксації є обмеження в навантаженні на прооперовану кінцівку(20-50% від маси тіла пацієнта), в середньому, до півтора місяців після операції. Це необхідно для того, щоб кісткова тканина проросла у пори ендопротезу і цим самим зафіксувала протез у кістковій тканині.


У людському організмі при рухах в суглобі відбувається тертя між його суглобовими поверхнями. В штучному кульшовому суглобі тертя відбувається між двома поверхнями, які можуть бути виготовлені з металу, полімеру, кераміки. Матеріали можуть комбінуватися. Сьогодні найбільш поширений варіант – “метал + пластик”.
Тривалість функціонування ендопротезу залежить від стану кісткової тканини, маси тіла, способу життя пацієнта, супутніх захворювань.

В нашому відділенні при ендопротезуванні кульшового суглобу застосовуються надійні сертифіковані імпланти фірми: Zimmer, Smith&Nephew, Lima.
З наступного дня після операції хворому дозволяється підійматись з ліжка ти ходити за допомогою милиць, або ходунків.