Пошкодження м’язів

Кожен м’яз являє собою складно побудовану систему, яка забезпечує виконання основних функцій опорно-рухового апарату.

Пошкодження м’язів завжди призводить до обмеження людини в її руховій діяльності, сильних больових відчуттів та інших незручностей. В залежності від серйозності пошкодження травми м’язів мають три степені складності.

В першому, найлегшому випадку, м’яз зазнає незначних пошкоджень, які проявляють себе в підпухлості травмованого місця, присутності легкого болю, можливому дискомфорті під час певних рухів.

При розтягненні м»язів середньої складності (друга степінь) в ушкодженому м’язі відбувається розрив невеликої кількості волокон, знижується функціональність.

У третьому випадку м’яз повністю втрачає свою дієздатність через його розрив. Причиною розриву може стати занадто швидке та сильне скорочення м’язів, яке перевищує їхню стійкість та гнучкість до певного навантаження. А шкіра – навпаки, досить еластичний елемент організму людини і зазнає пошкоджень такого характеру рідко.

Лікування розривів сухожилків

Сухожилки піддаються розривам в разі їх перенавантаження – м’язи скорочуються різко і занадто сильно (розрив двоголового м’яза плеча, розрив сухожилля п’яти).

Розрив сухожилків супроводжується локальним болем при нанесені травми, набряком, незначним крововиливом, при пальпації на місці розриву відслідковується отвір, порушується функціонування м’яза там, де відбулось пошкодження, суглоб стає нестабільним. Також трапляються випадки коли під час розриву частина м’яза чи кістки, до якого кріпиться сухожилля, відривається разом з ним.

Для того, щоб пролікувати закритий розрив, необхідним є оперативне втручання – розірваний сухожилок зшивається. Реабілітація в такому випадку триває до восьми тижнів.